foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


27.01.2019r. w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, delegacja Obozu Wielkiej Polski wzięła udział w uroczystym marszu upamiętniającym to wydarzenie. Zbiórka odbyła się na stacji PKP Oświęcim, gdzie zebrała się grupa ok. 50 osób z flagami naszej Ojczyzny. Dość szybko przybyło parę osób z flagą Izraela oraz banerem „Stop faszyzmowi”, prowokując zebranych fałszywym oskarżaniem i nie szczędząc inwektyw. Być może dla nich, człowiek z flagą narodową Polski jest faszystą.

 

Służby porządkowe odsunęły krzykaczy na 30 metrów od nas, nie pozwalając się zbliżyć i zakłócić naszego spokojnego przemarszu. Przed samym obozem Auschwitz, marsz oficjalnie został rozwiązany. Po przemówieniach oraz odśpiewaniu Boże, coś Polskę, udaliśmy się w zadumie pod bramę obozu ze sloganem w języku niemieckim „Arbeit macht frei”. Niestety, niektórzy goście przybyli na tę uroczystość z Izraela wykazywali się nie tyle brakiem wychowania co butą graniczącą z groźbami, jak jeden z młodych Żydów krzyczący pod naszym adresem - „kill them all”. Powaga miejsca nakazywała zignorowanie takich zaczepek. Straż wewnętrzna obozu nakazała wszystkim uczestnikom naszego marszu zdjęcie pasków ze spodni, kobietom opróżniono torebki oraz zdjęcie wszelkich flag z drzewców. Po przekroczeniu bramy obozu, jako uczestnicy marszu cały czas byliśmy ze „swoimi” ochroniarzami z Mossadu, którzy nie spuszczali z nas oka, robiąc sobie, zapewne pamiątkowe, zdjęcia – choć bez pytania nas o zgodę.

Pod ścianą śmierci wszyscy zebrani oddali hołd pomordowanym, złożono symboliczną wiązankę kwiatów oraz zapalono znicze. Następnie przeszliśmy do bloku nr 15, gdzie znajduje się wystawa pt.: „Walka i martyrologia narodu polskiego w latach 1939-1945.” Wrażenie jest przytłaczające. Sam blok jest w kiepskim stanie. Ściany pokryte grzybem, odpadająca farba. Nie wolno tam złożyć zniczy, przynajmniej zebranym nie dano takiej możliwości. Regulamin muzeum KL Auschwitz zabrania wnoszenia flag narodowych na drzewcach z racji bezpieczeństwa. Jakież było nasze zdziwienie widząc grupkę Żydów z flagą Izraela na drzewcu. Widać są równi i równiejsi w Polsce.

Maciej /Lublin/

Komentarze obsługiwane przez CComment

Są ludzie, którzy w polityce uznają tylko żniwo - nawożenie, orka i siew są niepotrzebne. Są tacy, którzy podczas pierwszych robót w polu już pytają o plon, a gdy nie widzą, zniechęcają się i odchodzą.
Polska bez żadnej wątpliwości ma o wiele więcej takich ludzi niż inne kraje. Wynika to niezawodnie stąd, żeśmy przez długi czas żyli bez polityki we właściwym tego słowa znaczeniu. To, co się nazywało polityką, to nie były ruchy celowe, jeno odruchy.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej